• контузия-
  • операция

Украинският халф беше заменен пет минути след началото на второто полувреме

Снимка: БГНЕС/ EPA

Полузащитникът на Дженоа Руслан Малиновски претърпя операция днес, след като получи ужасяваща на вид фрактура в долната част на крака по време на мача от Серия А във Венеция, предаде БТА.

В началото на второто полувреме Малиновски се опита да изчисти топка в близост до вратата си, когато заби бутоните си в тревата. Десният му глезен се завъртял под него и се обърнал в погрешна посока, а той самият паднал на крака си. Срещата в събота приключи с победа на домакините от Венеция с 2:0, а украинският халф беше заменен пет минути след началото на второто полувреме.

31-годишният украински национал истински агонизираше, лежейки на терена, и веднага бе прегърнат от своя вратар. Другите съотборници също се втурнаха към него, а играчите бяха свели глави и сложили ръце на лицата си, след като видяха сериозността на контузията. Той беше изнесен с носилки под аплодисментите на целия стадион.

„Футболистът Руслан Малиновски, който получи травма на десния глезен по време на мача с Венеция, е с изкълчени стави и счупена фибула“, се казва в изявление на Дженоа на X. “Футболистът претърпя операция в клиниката в Удине. Ще се видим скоро, Руслан!“.