Отидете към основна версия

17 Април, 2026 04:21, обновена 17 Април, 2026 04:21 786 5

Bloomberg: Арабските страни прогнозират сделка между САЩ и Иран до шест месеца

  • иран-
  • сащ-
  • преговори-
  • сделка-
  • примирие-
  • персийски залив

Според тях примирието трябва да бъде удължено с половин година

Снимка: YouTube

Лидери на арабски и европейски страни смятат, че ще са необходими около шест месеца, за да се постигне мирно споразумение между САЩ и Иран, съобщава Bloomberg, позовавайки се на представители на държави от Персийския залив, запознати със ситуацията.

Властите в арабските и европейските страни също смятат, че прекратяването на огъня между двете страни трябва да бъде удължено с още шест месеца.

Според източници на агенцията, страните от Персийския залив смятат, че стремежът на Иран към ядрени оръжия не се е променил дори след бомбардировките между САЩ и Израел.

Поради това те настояват, че мирното споразумение трябва да забрани на Иран да обогатява уран и да притежава балистични ракети с голям обсег.

В същото време, отбелязва Bloomberg, лидерите на страните от Персийския залив като цяло са против възобновяването на военните действия и искат САЩ да продължат дипломатическите преговори с Техеран.

Поставете оценка:
Оценка 1 от 1 гласа.

Свързани новини