Отидете към основна версия

6 121 3

Кървави сблъсъци на Острова! Шестима полицаи бяха ранени

  • великобритания-
  • лондон-
  • полиция-
  • ранени-
  • сблъсъци-
  • убийство-
  • едир да коста

Напрежение заради убийството на тъмнокож

Снимка: БТА/ AP

Шестима полицейски служители бяха ранени при сблъсъци във Великобритания, съобщи „Скай нюз“. Четирима от тях са настанени за лечение.

До кървавите сцени се стигна заради протести срещу полицейското насилие и убийството на Едир Фредерико Да Коста, пребит брутално от униформени в Източен Лондон.

Протестиращите твърдят, че полицаите са използвали неправомерно прекомерна сила, биейки брутално 25-годишната жертва. Едир Да Коста беше приет в болница в критично състояние и загина шест дни по-късно.

В британската столица се стигна до сблъсъци между протестиращи и силите за сигурност, по които са били хвърляни различни предмети. Четирима души са арестувани.

Според британската полиция демонстрантите са действали агресивно, хвърляйки тухли по полицаите, а освен това са извършили и малки палежи.

25-годишното тъмнокожо момче загина на 21 юни. По случая се води разследване от службите. Някои от протестиращите крещяха „Животът на тъмнокожите има значение“.

Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: