Външните министри на Русия и Франция не можаха да постигнат консенсус относно това кой е виновен за атаката с химически оръжия в Сирия.
По време на разговори в Москва, френският външен министър Лоран Фабиюс посочи, че докладът на ООН за инцидента през август не оставя капка съмнение, че сирийското правителство е отговорено.
Но руският му колега Сергей Лавров заяви, че Москва има "много сериозни основания" да смята, че нападението е било провокация от бунтовническите сили.
Фабиюс настоя Русия да подкрепи проекторезолюцията на Съвета за сигурност на ООН за Сирия.
В понеделник инспекторите на Оон, които разследваха химическите атаки в Сирия представиха дългоочаквания доклад, в който се съобщаваше, че нервопаралитичен газ зарин е бил използван на 21-ви август срещу цивилното население на относително голяма територия в предградие на Дамаск.
Генералният секретар на ООН Бан Ки Мун окачестви нападението като военно престъпление.
Твърденията, че сирийското правителство е отговорно за атаката, доведе до заплахи за военни действия от страна на САЩ.
Според споразумението, което САЩ и Русия постигнаха в края на седмицата, Сирия ще оповести своя химически арсенал в рамките на седмица и ще го премахне до средата на 2014 г.
Франция се опитва да спечели достатъчно подкрепа за резолюцията, която планира редица сериозни последици за Дамаск, ако режимът на президента Башар Асад не се съобрази с условията в текста.
Русия обаче, която е най-силният съюзник на Сирия, смята, че правителството на Башар Асад трябва да получи шанс да предаде химическите си оръжия под международен контрол.
Във вторник сирийското външно министерство обвини САЩ, Великобритания и Франция, че се опитват да "наложат волята си на сирийския народ" с опитите си за нова резолюция на ООН.