Протестиращите срещу правителството продължават да настояват мирно за оставката на кабинета и главния прокурор, предаде Българското национално радио. Те заявиха, че не приемат варианта премиерът Бойко Борисов да се оттегли, а правителството и Народното събрание да продължат да работят.
Без сериозни нарушения на обществения ред приключи 28-ия ден на протестите в столицата. Няма задържани, съобщиха от полицията.
Към 21,00 ч. в пространството между Президентството и Министерския съвет се събраха значителен брой протестиращи на различни възрасти. Мнозина носеха и "символи на протеста" - тикви и тухли.
Малко след 20 часа протестиращи се събраха и направиха символично погребение на „диктатурата“ в България. Пред сградата на Министерски съвет бе поставен черен ковчег с надпис „2009-2020 г. – Борисовата диктатура“.
Движението по бул. "Дондуков" в района също бе спряно.
Към 21 часа протестиращите под прозорците на властта тръгнаха на шествие в посока Орлов мост. Сред недоволните най-обсъжданата тема беше вчерашната конференция на ГЕРБ, на която премиерът Борисов заяви, че е готов да се оттегли от поста, но правителстгвото да продължи да работи.
„Много нагли хора, страшно нагли, може би искат да се раздели България на две – едни, които го харесват, и други, които не го харесват. И да направим две Българии“, коментира протестиращ пред БНР.
„Само Борисов слушах и според мен беше много уплашен, продължава да ни разиграва, това е, но ние всеки ден ще идваме“, заяви друг недоволен от властта.
При палатковия лагер на Орлов мост към 22 ч. обстановката бе спокойна. Хората заявиха, че ще останат да протестират, докато цялото правителство подаде оставка.
„По този начин държава не се управлява. Държава се управлява със съгласието на народа. Няма как да стане. Народът е игнориран в този момент. Народът трябва да каже кой, как и защо и това става с избори", казаха от лагера.
„Какво значи, дайте аз ще се махна, ама оставете ми ортаците да крадат, аз ще им диктувам отстрани, няма как да стане, г-н Борисов, довиждане“, заяви друг от блокадата.
"За нас също е некомфортно, защото ние да сме тук и съжалявам, че някой го възприема като дискомфорт за битовия му живот, но крайно време е да помислим за по-дългосрочните цели, защото корабът потъва", заяви един от протестиращите пред БНР.