Археолозите в древния град Помпей са открили "пекарна затвор", в която роби и магарета са били заключвани, за да мелят зърно, предаде Ройтерс.
Тясното помещение няма изглед към външния свят, а на стената са разположени високи малки прозорци с железни решетки. Малкият затвор е открит по време на разкопки, част от по-голям проект за обезопасяване на склоновете около неизследваните райони на града, пише БТА.
Вдлъбнатини в пода са координирали движението на животните, принудени да се разхождат със завързани очи в продължение на часове, се казва в изявлението на археологическия парк.
Древният град Помпей и околностите са потънали под слоеве пепел при изригването на вулкана Везувий през 79 г. Тогава загиват хиляди хора, които не са подозирали, нито че живеят под един от най-големите вулкани в Европа, нито че изригването му ще доведе од такова опустошение. То погребва града под дебел слой пепел, съхранявайки много от сградите му и жителите му вечно замръзнали в ежедневните си дейности.
На мястото напоследък се наблюдава активна работа на археолози, като целта е да спрат годините на разруха и занемаряване, до голяма степен благодарение на наскоро завършилия проект, финансиран от ЕС на стойност 105 млн. евро, отбелязва Ройтерс.