Отидете към основна версия

1 343 12

6 ежедневни грешки, които сериозно намаляват вашата интелигентност

  • навици-
  • интелигентност-
  • грешки

Коефициентът на интелигентност е по-нисък при тези, които консумират нездравословна храна, не спортуват и не се борят с лошите си навици

Снимкa: Shutterstock

Учените отдавна изучават човешкия интелект и ни разкриват основните фактори за неговия упадък.

Разбира се, има много упражнения, които могат да ви помогнат да развиете интелигентността си. Но докато не се отървете поне от някои от изброените по-долу грешки, не може да очаквате значителен скок напред.

Нежелание за подобряване

Много хора погрешно вярват, че талантливите хора са най-успешните. Всъщност, това не е вярно. Най-успешни са тези, които са усърдни и не се страхуват да опитат и да научат нещо ново. Липсата на желание за развитие ни прави по-глупави.

Грешен избор на приятели

Доказано е, че интелигентността на даден човек е приблизително равна на средната интелигентност на неговите приятели и близки познати, тоест тези, с които общува редовно. Това означава, че човек е оформен от своята среда от интелектуална гледна точка. Ето защо винаги се опитвайте да се обграждате с хора, които са по-умни от вас. Това ще повиши вашата интелигентност.

Грешен начин на живот

Многобройни проучвания доказват, че коефициентът на интелигентност е по-нисък при тези, които консумират нездравословна храна, не спортуват и не се борят с лошите си навици. Внимавайте с преяждането, намалете захарта и сладките газирани напитки. Липсата на витамини също може да доведе до проблеми в мозъка. Най-важният витамин за ума и интелектуалното развитие е B12.

Живот в големия град

Лошата екология силно засяга цялото тяло, а не само мозъка и неговото функциониране. Китайски учени стигнаха до тъжния извод, че превърналият се в норма за нас замърсен въздух е един от основните врагове на интелекта.

Омразна работа

Да обичате това, което правите, ви дава вдъхновение, много положителна енергия и сила. Изследванията показват, че работата над 25 часа седмично е вредна за интелигентността, особено ако е омразна.

Твърде много за правене

Когато човек се занимава с много неща едновременно, продуктивността му намалява и мозъкът му работи много по-лошо. Това означава, че трябва да сте последователни в решаването на ежедневните проблеми.

Не забравяйте, че никога не е късно да започнете да се развивате. Борете се с изброените негативните фактори и скоро ще забележите значителен напредък.

Автор: Лора Костова, happy-woman.bg.

Поставете оценка:
Оценка 4 от 4 гласа.

Свързани новини