Отидете към основна версия

1 939 21

Чуждата „Барби“ и родният „Чебурашка“ прекрасно ще се разбират

  • „барби“ q „чебурашка“ -
  • русия-
  • сащ

Министерството на културата не подкрепи идеята холивудските филми "Барби" и "Опенхаймер" да бъдат официално допуснати до разпространение в Русия, тъй като те не отговарят на духовните и морални ценности на Русия

Снимка: Shutterstock
ФАКТИ публикува мнения с широк спектър от гледни точки, за да насърчава конструктивни дебати.

Министерството на културата не подкрепи идеята холивудските филми "Барби" и "Опенхаймер" да бъдат официално допуснати до разпространение в Русия, тъй като те не отговарят на духовните и морални ценности на Русия. Така ведомството реагира на инициативата на заместник-председателя на Държавната дума Владислав Даванков. Депутатът предложи да се проведе експеримент за задължително лицензиране на картини от недружелюбни страни. Въпросът е, че популярните ленти вървят по кината без никакви затруднения. Политическият наблюдател на Комерсант FM Дмитрий Дризе се надява, че руската публика все пак ще може да гледа "Барби" и "Опенхаймер".

Холивуд пусна два нови световни хита - игралните филми "Барби" и "Опенхаймер". За двете ленти събраха в боксофиса по света 2 милиарда долара. Както знаете, Руската федерация, поради наложените срещу нея санкции, е лишена от възможността законно да показва в боксофиса филмова продукция от недружелюбни страни. Но ние разбираме: няма такива забрани, които не могат да бъдат преодолени.

Така, че руският народ все още има достъп до забранения плод. Освен това нашите власти не приветстваха точно всички тези действия, но, да речем, не се намесиха наистина. Посланието тук е следното: вижте, крайно неуважаеми бивши западни партньори, санкциите ви не вършат работа и нищо няма да постигнете с тях, но ние сме гледали и ще гледаме вашите така наречени филми.

Междувременно заместник-председателят на Държавната дума от фракцията "Нови хора" Владислав Даванков се обърна към правителството с предложение действително да легализира гореспоменатите "Барби" и"Опенхаймер" във вътрешния боксофис, както и други филмови произведения, така че кината да се срамуват и да въртят спокойно западни продукти. Явно по този начин депутатът е решил да направи нещо приятно за своя електорат.

И тогава дойде отговорът от Министерството на културата: и двете картини са класови и социално чужди - не отговарят на духовни, морални и други ценности. Вижте "Чебурашка" и други правилни патриотични ленти.

Между другото, тези дни 25-годишен японски ужас, наречен „Пръстенът“, ще дебютира в руския бокс офис. Това наистина е духовен филм и най-важното е свеж - мъртво момиче изскача от телевизора. Показват още "Челюсти" или "Кошмарът на улица Елм" - "страхотна" картина по темата на деня.

Ние обаче се отклонихме. Това, което се случва, се характеризира с безсмъртната фраза на Виктор Степанович Черномирдин „те искаха най-доброто, но се получи както винаги“. Не се събуждай фамозно, докато е тихо. Не е необходимо да проявявате инициатива, защото това винаги е наказуемо и обикновеният руски киноман е първият, който рискува да пострада от това. Спокойно щеше да си гледа "Опенхаймер" и "Барби" по сегашните схеми, но сега не е ясно как да се държи след подобно заключение на Министерството на културата.

И тук отново виждаме повод за клевета за това как работят законите в съвременна Русия. Няма невъзможни неща, но в същото време всичко е възможно, особено ако е тихо, без реклама. Чуждоземната "Барби" и нашата родна ушата "Чебурашка" се разбират добре помежду си.

Духовните връзки и порочното западно изкуство могат да съществуват заедно, ако подходите мъдро. Можете също така да използвате съветския опит - идеологически чужди, неприлични и политически некоректни сцени от чужди филми просто се изрязват. С един куршум два заека: хората са доволни - хем са гледали интересен филм, хем са запазили духовността си.

Сега какво общо има това с "Новите хора", не е ясно защо партията трябва да се пробва в безбрежното море на руската политика - и прокарва разни идеи. Обратно на това, всичко спасява принципът - какво пък „не вреди“, който до някъде замазва положението. За Бога, не предлагайте нещо, което може да обърне каруцата. И оценявайте избирателя - важното е да не станете после от "лошите".

Източник : Телеграм канал "Комерсант FM"

Превод и редакция : Оля Ал-Ахмед

Поставете оценка:
Оценка 3.6 от 14 гласа.

Свързани новини