• мъри-
  • тенис-
  • us open

Световният №2 Анди Мъри се наложи с категоричното 6:1, 6:2, 6:2 над българина

Григор Димитров загуби с 1:6, 2:6, 2:6 мача си от четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ срещу британеца Анди Мъри. Българинът остана на корта точно два часа срещу двукратния олимпийски шампион, а отпадането преди четвъртфиналите му донесе 235 хиляди долара от наградния фонд и 180 точки за световната ранглиста.

Григор Димитров получи два брейкбола още в началото на мача, но Мъри се защити успешно и не само спечели собствения си сервис, но и пет от следващите шест гейма за крайното 6:1.

Британецът започна силно и втория сет - с два пробива и спечелено собствено подаване, което продължи серията му до осем поредни успешни гейма. Силите на Димитров стигнаха само до връщане на единия пробив в четвъртия гейм, а до края Мъри спокойно натрупа непреодолим аванс и спечели втория сет с 6:2.

Третата част изглеждаше решена само няколко минути след старта й, след като Мъри спечели първите четири гейма. Той затвори сета при 6:2 и сложи точка на спора след 120 минути на корта.

Статистиката беше категорична в полза на Мъри. Британецът заби девет аса и 28 печеливши удара, към които добави цели седем срещу само един допуснат пробив.