• седма поредна титла-
  • скудето

"Старата госпожа" обърна гостуващия Болоня с 3:1

Снимки: АР/БТА

Отборът на Ювентус държи рекордното седмо поредно Скудето на Италия в ръцете си. Шампионите надвиха с 3:1 Болоня в мач от 36-ия кръг на Серия "А", като дръпнаха със седем точки пред Наполи, който има мач по-малко, а до края на сезона остават два кръга, съобщава Sportal.bg.

Ако неаполитанци загубят домакинството си срещу Торино, "старата госпожа" ще се поздрави предсрочно със Скудетото два кръга преди края.

Играчите на Масимилиано Алегри губеха с 0:1 на почивката, след като Симоне Верди (30-дузпа) бе дал аванс на Болоня. През втората част грандът от Торино направи пълен обрат след автогол на Себастиан Де Майо в 52-ата минута и голове на Сами Кедира (63) и Пауло Дибала (69).

След успеха си Ювентус има 91 точки и 7 повече от Наполи. След няколко дни "бианконерите" излизат срещу Милан във финал за купата на страната на "Олимпико" в Рим, а в следващия кръг гостуват на Рома на същия стадион. В последния кръг те приемат Верона. Болоня остава на 12-то място с 39 точки.