Левски би Славия с 2:0, ''сините'' фенове изпочупиха стадион ''Славия''

• efbet лига-
  • изпочупени седалки

''Сините'' сломиха възпитаниците на Златомир Загорчич за 8 минути

Източник: LAP.bg

Левски спечели 141-ото столично дерби срещу Славия с 2:0 след попадения на Филипе Нашименто и Станислав Иванов. Срещата беше част от 10-ия кръг на efbet Лига.

В 73-ата минута на двубоя Нашименто, който се появи като резерва съумя да открие резултата за Левски. Той елегантно прехвърли Петков и изведе "сините" напред в резултата.

В края на полувремето Галин Иванов се откъсна от отбраната на Левски, но не съумя да нанесе точен удар към вратата на Милан Миятович.

Славия опита да се върне в мача, но при най-чистото положение Муньос не съумя да се разпише.

В 81-ата минута Станислав Иванов открадна топката в центъра на терена, напредна добре и матира Петков, за да направи резултата 2:0 в полза на ''сините''.

За съжаление, феновете на Левски изпълниха заканите си, че ще създадат проблеми на ст. Славия. ''Сините'' фенове изпочупиха голямо количество седалки в сектор В на стадиона в Овча купел, като вероятно това е формата им на протест срещу високите цени на билетите от 20 лева, които предизвикаха напрежение, макар и тогава само словесно, преди мача.