Локомотив (Пловдив) с класическа победа над Берое

• 3:0

''Смърфовете'' бяха безпощадни в днешния си двубой срещу тима на Александър Томаш

Локомотив (Пловдив) с класическа победа над Берое - 1
Източник: БГНЕС/АРХИВ

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи категорично състава на Берое с 3:0 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига, игран на стадиона в парк Лаута (Пловдив). Головете за ''смърфовете'' бяха вкарани от Георги Илиев в 28-ата минута, Бирсент Карагарен в 39-ата минута, а класиката в мача бе оформена от Ален Ожболт в 85-ата минута.

По този начин футболистите на Бруно Акрапович записаха втора поредна победа в efbet Лига, след като в предишния 9-и кръг победен бе отборът на Царско село с 3:2.

От своя страна Берое 3-а загуба в последните 4 мача, което повдига въпроса дали при старозагорци няма игрова и криза на манталитета.

Локомотив( Пловдив) се връща на трета позиция в класирането, с точка пред четвъртия ЦСКА-София, като активът на пловдивчани е 20 точки от първите 10 мача. Берое пък остава на шеста позиция със спечелени 15 точки.