• макс верстапен-
  • спорт-
  • формула 1

Освен на пистата, той е далеч пред конкуренцията и при заплатите на пилотите

Двукратният световен шампион - Макс Верстапен, защити титлата си през миналия сезон с голяма преднина. Нидерландецът доминира през годината и взе 15 победи. Освен на пистата, той е далеч пред конкуренцията и при заплатите на пилотите.

Пилотът на Red Bull е заработил над 45 милиона евро през сезон 2022 на Формула 1, разкрива RacingNews365. Разбира се, в паричното възнаграждение на нидерландеца влизат бонуси от спечелените състезания, финиширане в топ 3, различни събития на "биковете" и триумфа, както в индивидуалния, така и при конструкторите.

25-годишният Верстапен е далеч пред втория в това отношение - Люис Хамилтън, който е спечелил около 30 милиона евро през сезона във Формула 1. Седемкратният световен шампион пък преговаря за нов договор с Mercedes.

Шарл Льоклер, който завърши втори през изминалия сезон с почти 150 точки по-малко от Верстапен, е заработил около 20 милиона, а Ландо Норис държи четвъртото място в класацията.