2 383 6

Хокейният мач при дамите Румъния - България влезе в историята! Сензационно меле на леда

• хокей на лед-
  • спорт

Нашите с 289 наказателни минути за масов бой

Сериозен екшън се разигра в края на хокейната среща между Румъния и България на Световното първенство за жени, дивизия III.

Мачът се състоя в Брашов. Той завърши 10:2 за тима на Румъния, но след края му дамите от двете страни започнаха масов бой, в резултат, на който реферите присъдиха 265 наказателни минути на домакинките и 289 на българките. Румънките нападнаха да бият и съдиите.

Мелето стана след финалната сирена. Хокеистките започнаха да си разменят жестоки удари, предава "Гонг". Главният съдия Ема Сандърс от Великобритания не успя да разтърве състезателките и съгласно правилата на Международната федерация по хокей на лед наложи рекордните санкции - общо 554 наказателни минути.