Арсенал удари ПСЖ, Барселона громи в Шампионската лига

• барселона-
  • шампионската лига-
  • йънг бойс

Каталунците бият с 5:0

Арсенал записа първа победа в Шампионската лига за сезона. Лондончани се наложиха във втория кръг на основната фаза с 2:0 над Пари Сен Жермен на стадион „Емирейтс“. Попаденията за успеха реализираха Кай Хаверц и Букайо Сака преди почивката.

В първия кръг Аталанта и Арсенал не се победиха, а французите се наложиха над Жирона.

Барселона победи с убедителното 5:0 Йънг Бойс във втория мач за двата тима в основната фаза на Шампионската лига. Още в 8-ата минута Роберт Левандовски откри резултата за "блаугранас", а в 34-тата минута Рафиня удвои аванса на тима на Ханзи Флик. Само три минути по-късно Иниго Мартинес направи резултата класически, а Левандовски продължи голеадата в 51-вата минута. В 81-вата минута пък Мохамед Али Камара си вкара автогол.

С двете си попадения днес полякът се превърна в едва вторият футболист след Кристиано Роналдо, който е вкарал над 50 гола в Шампионската лига след като е навършил 30 години. Добрите новини за Барселона не спряха дотук, защото след над пет месеца отсъствие Френки де Йонг отново се появи в игра, като влезе през втората част. На трибуните присъства и сигурното ново попълнение на Барса Войчех Шчесни.