Въпреки факта, че изобилни валежи и наводнения има в цялата страна,"Зелените" не пропуснаха да използват бедствието, за да започнат отново кампания срещу Банско. Без да се интересуват, че в засегнатите региони хората денонощно се борят с водните стихии, да запазят домовете и покъщнината си, еколозите злорадсват. Наводнения има в Хасковско, Харманли, Кърджали, почти из цялата страна, да не би навсякъде да има ски писти. Особено настървени обаче са към жителите на Банско и района. По този повод Владимир Каролев, който освен другото е и планински водач на групи в Пирин, със сериозни доводи опровергава"Зелените" в профила си във Фейсбук. Какво пише Каролев:
"От няколко дни шепа български „еколози“ експлоатират бедственото положение в Банско за собствените си цели както обикновено правят всяка есен – саботаж на ски сезона. Но тъй като доста от тях реално не са стъпвали в Пирин, пишат умопомрачителни глупости. Да им разясня някои елементарни географски понятия и факти за тази планина, защото всяка година ходя в Пирин извън ски сезона поне 50 дни и знам почти всички пътеки, потоци и езера в тази планина. Първо, площта на ски зона Банско е само 120-150 хектара и водосбора на пистите е съвсем малък, оттичащ се в река Ечнище, която минава през Шилигарника и съвсем малко е повишила нивото си. Тази река не се е разляла и не е причинила никакви щети. Съответно няма никакви щети и по ски пистите. Второ, основните водосбори на река Бъндерица са в Бъндеришкия циркус и езерата там (Дългото, Жабешкото, Муратово, Рибно Бъндеришки езеро, Окото и още няколко малки безименни езера) са високо над ски зоната. Трето, същото е положението и с река Дамяница, чийто водосбор е един от най-големите в Пирин и обхваща циркусите Валявишки, Превалски, Газийски, Типишки, които също са зад ски зоната и над нея и водосбора включва над 20 езера. Четвърто, има излизане от коритата и повишаване с разливи на реките Пиринска Бистрица и Санданска Бистрица – тоест, не само към Банско, а и към Кресна, Струмяни и Сандански, където са наводнени села. Те се оттичат и вливат в Струма. Поройният дъжд е бил огромен на територията на цялата планина. Река Глазне е поройна река и още отпреди 60 години в Банско (далеч преди да има ски писти и каквото и да било) и за овладяването й са започнали да се правят подпорни стени и укрепване на коритото. Призовавам хора и набедени "зИлени" експерти, които не са стъпвали в Пирин, да спрат да използват трагедията на местните хора и бедственото положение за собствените си тесни политически цели.
P.S. Поствам няколоко снимки от водосборите на реките Бъндерица и Демяница, които вливайки се над Банско стават Глазне и нямат нищо общо с водосбора на пистите от ски зоната."
Огромна вина за наводненията в последните 30-40 години в Банско имат и институциите. Оттогава отлежават проектите за изграждане на корита на реките Дамяница и Бъндеришка до пещерите и Чалин валог. Дано най-после администрацията се активизира.