„Това, което виждаме, е сблъсък на политическия терен. И слизането на Радев от пиедестала на президентската институция на политическия терен, където по думите на самия държавен глава му предстои битка с един от играчите. Това не е добре за президента. Не е приемливо да бъде принизяван до степен около него да се говори за корупция”, заяви в студиото на Нова телевизия журналистът Валерия Велева.
„Аз лично, като страничен наблюдател, подобно на всички български граждани, мога да кажа какво чувство създаде у мен случващото се не само през вчерашния ден, но и през последните месеци. Чувството е отвращение. Отвращение от всички страни. Това, което се случва, е подобно на онази ситуация в България през 30-те години на миналия век, когато хората са толкова отвратени от партиите, че с облекчение приемат преврата от 19 май 1934 г. В резултат на него са забранени всички партии”, посочи историкът Искра Баева.
По думите на Мирослав Севлиевски има „маньоври и опити за препозициониране в политическото пространство”. „Очевидно това е желанието на Пеевски - да се идентифицира като алтернатива на Радев. И не мога да отрека, че го прави успешно и сръчно. Дали е удачен езикът, който използва? Той по-скоро напомня за гангстерска война, а не за диалог, който да доведе до прогрес в държавата”, подчерта той.
„Да наречеш Делян Пеевски „г-н Магнитски” е гавра с паметта на Сергей Магнитски. Това е човек, който беше убит в руския следствен арест седем дни преди да изтече едната година максимално допустимо задържане. А то е било извършено, защото разкрил рекетьорство и корупция на най-високите нива на властта в Русия. Да използваш името на този човек, за да кръстиш Пеевски, е липса на всякакъв политически усет. Това е абсолютно недопустимо, грандиозен гаф”, категоричен е журналистът Петко Георгиев.