Че, човекът, който изпълнява функциите на министър на спорта е безпрекословно подчинен на Пеевски – е повече от ясно. Едва ли има изненадани от среднощната команда на Делян Пеевски. Но все пак, при този невиждан гаф с тотото, хората очакваха поне позиция от Иван Пешев. А не от Атанас Зафиров, който, от името на спортния министър, но за сметка на това светкавично, тръгна да обяснява какво ще предприеме спортното министерство. Унизително. Но пък поредното доказателство за това чие е правителството, кому и как е подчинена БСП и как Пеевски звъни директно на вицепремиера /си/. Министърът е без(съ)гласна буква.
В понеделник бе публикуван шестия годишен доклад на ЕС за граждански свободи. В него България е посочена като една от петте страни „разрушителки“ на върховенството на закона заради зависимостите в съдебната система. Тук има една единствена грешка – не България, Борисов и Пеевски са разрушителите.
За друга България има алтернатива. И тя ще дойде от непокорните и непримирими българи. Обществото ни винаги е вървяло напред, когато непримиримостта стане по-силна от апатията.