Отидете към основна версия

3 565 27

Съдът пусна под "домашен арест" сина на бивш финансов министър, отвлякъл, измъчвал и разстрел длъжник

  • петър александров-
  • убийство-
  • стоян александров-
  • кирил русев

Прокуратурата започва разследване срещу бившия финансов министър Стоян Александров за лихварство. През 2020 КПКОНПИ иска да му се отнеме на незаконно придобито имущество на обща стойност 10 376 874,55 лв. заради лихварска дейност.

Софийският апелативен съд пусна под "домашен арест" Петър Александров, син на покойния бивш финансов министър Стоян Александров, предаде "Фокус".

Младият мъж, който бе в ареста от началото на годината, е задържан по обвинение, че е участвал в жестоко убийство на длъжника на баща си Кирил Русев.

Отвличане, измъчване и впоследствие – разстрел. Това се е случило с 49-годишния Кирил Русев в първите дни на новата година. В основата на престъплението по всяка вероятност стоят неуредени финансови взаимоотношения.

Припомняме, че Кирил Русев се свърза преди 8 години с журналисти и разказа за лихварска дейност, която развива Стоян Александров. Тогава Александров е на ръководна позиция в банка и предлага на бизнесмени в нужда да им дава заеми, но не от банката, а от лични средства. Лихвите са огромни и са скрити в официално подписани договори.

Русев се подписал, че получава 306 800 долара, но твърди, че Александров му превел по банков път едва 260 000. Подписали и запис на заповед за 40 000 долара. За да гарантира, че ще върне парите, Русев ипотекирал пред нотариус игрална зала с бар в полза на бившия финансов министър.

Бизнесменът не успял да върне парите на Александров. По бързо производство частен съдебен изпълнител обявява за публична продан ипотекирания му имот. На търга се явява единствено Стоян Александров и го купува. А цената е двойно по-ниска от експертни оценки, доказва с документи длъжникът.

Прокуратурата започва разследване срещу бившия финансов министър Стоян Александров за лихварство. През 2020 КПКОНПИ иска да му се отнеме на незаконно придобито имущество на обща стойност 10 376 874,55 лв. заради лихварска дейност. Предоставените кредити са общо 13 в размер на 906 400 лв. и 9 955 579,88 евро, посочват от комисията.

Днес съдът констатира, че от март досега разследването на престъплението се води мудно и неритмично и има неоправдана пасивност на процесуално-следствените действия. Решението е окончателно и не подлежи на жалба или протест.

Поставете оценка:
Оценка 2.3 от 12 гласа.

Свързани новини