Отидете към основна версия

3 027 28

Помните ли, когато депутатите решиха да работят и по времето на служебен кабинет…

  • депутати-
  • ваканция-
  • избори-
  • заплата-
  • кампания

И да не забравяме, че заплатата на новите депутати, които ще овластим на 27 октомври, започва да се смята от 00,00 часа на 28 октомври

Снимка: БГНЕС
ФАКТИ публикува мнения с широк спектър от гледни точки, за да насърчава конструктивни дебати.

Вече се готвим за избори на 27 октомври, извънредни, разбира се. Защо? Защото нямаме редовен кабинет. Защо? Защото през служебен се държи властта по-лесно. Защо? Защото така друг носи отговорност за случващото се в държавата. Защо? Защото така е по-лесно и удобно. Защо? Защото ще имаме контрол над служебния кабинет (нали вече не е на Радев) и всичко ще си тече както си е било. Защо? Защото така се записа с промените в Конституцията. Защо? Защото така реши „сглобката“. Е, дойдохме си на думата – „сглобката“. Нали уж цената на „сглобката“ беше да имаме конституционни промени, съгласно които има постоянно действащ парламент, дори при служебно правителство, за да го контролира, за да не прави служебното правителство пакости.

Какво се промени в Конституцията
Имаме вече възможност депутатите и министрите да имат още едно гражданство освен българското. Разделяне на Висшия съдебен съвет (ВСС) на две - Висш съдебен и Висш прокурорски съвет. Стесняване на кръга от хора, които могат да стават служебни премиери. ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА РАБОТАТА НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ, ДОРИ КОГАТО ТО НЕ УСПЕЕ ДА ИЗЛЪЧИ ПРАВИТЕЛСТВО. Избор на ръководителите на регулаторни органи като Сметната палата с мнозинство от две трети от депутатите и т.н.

И къде е парламентът? Защо не работи? Нали трябва да следи работата на служебното правителство? Защо не го прави?

Прости въпроси към депутатите, които са във ваканция, пардон предизборна кампания. Не че има някаква разлика между двете.

И за какво ни беше специално тази промяна пар ламентът да работи по времето на служебен кабинет, след като депутатите се пуснаха във ваканция, пардон преизборна кампания. Да, дежурното им оправдание е, че не трябва парламентът да се ползва за предизборна агитация и затова са във ваканция, пардон кампания. Дрън, дрън. Но да сте чули депутатите дори и да са повдигнали въпроса, че докато са във ваканция, пардон предизборна кампания, ще се откажат от заплатите си…

Да сте чули някой депутат да си е пуснал неплатена отпуска… Риторични въпроси, някак. И нека да не забравяме, че депутатската заплата започва някъде от над 8000 лева – в зависимост от стажа, а някой докарват 12 000 – 13 000. Не са глупави депутатите, за да си пуснат неплатена отпуска, нали. И пак да не забравяме, че заплатата на новите депутати, които ще овластим на 27 октомври, започва да се смята от 00,00 часа на 28 октомври. Приключва изборният ден и заплатата започва да се води, въпреки че не се знае кои са новите избраници. Когато разберем имената, когато се обяват резултатите, вече е формирана и първата заплата…
Така че помните ли времето, когато депутатите решиха да работят и по времето на служебен кабинет…

Поставете оценка:
Оценка 4.5 от 51 гласа.

Свързани новини