• отпадане-
  • шампионска лига-
  • аякс

Пуйол и Суарес доволни от отпадането на Реал Мадрид

Бившият капитан на Барселона Карлес Пуйол не чака дълго след загубата на Реал Мадрид от Аякс, за да се позабавлява със съдбата на големия съперник на каталунците в Испания. "Кралския клуб", който спечели последните три издания на Шампионската лига, отпадна безславно в осминафиналите след победа с 2:1 в Амстердам и загуба с 1:4 в Мадрид от вдъхновения холандски тим.

"О, боже мой", написа Пуйол в Туитър минути след последния съдийски сигнал, като добави празнични емотикони, последвани от шокирано лице. Малко по-късно той поздрави Аякс не само за отстраняването на Реал, а и за добрата игра, с която са го сторили.

Нападателят на Барселона Луис Суарес също остана доволен от отпадането на Реал Мадрид. Той поздрави в Туитър Аякс и се зарече, че винаги ще бъде фен на отбора от Амстердам.

Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос пък стана обект на подигравки заради умишления жълт картон, който си спечели в края на първия мач в Амстердам. Защитникът искаше да изчисти натрупаните картони, за да е на линия за четвъртфиналите. Той обаче беше наказан с два мача от УЕФА заради съзнателните си действия, а за капак отсъствието му в отбраната на реванша в Мадрид се оказа пагубно да съотборниците му.