1 385 0

Този път победител има! Ливърпул спечели надвкарването с Ман Сити и e на финал във ФА Къп

• ливърпул-
  • манчестър сити-
  • 3:2-
  • фа къп-
  • полуфинал-
  • финал

„Мърсисайдци“ направиха много силно първо полувреме и си спечелиха огромна преднина преди почивката

Снимка: EPA/БГНЕС

Отборът на Ливърпул продължава да мечтае за спечелването на четири трофея в рамките на един сезон, след като се класира за финала във ФА Къп. В днешния английски следобед „червените“ надвиха с 3:2 тима на Манчестър Сити, с когото водят директна битка и за титлата във Висшата лига, в истински трилър на митичния стадион „Уембли“.

„Мърсисайдци“ направиха много силно първо полувреме и си спечелиха огромна преднина преди почивката. След нея Ман Сити успя да отговори само частично на ливърпулското предизвикателство.

Централният защитник Ибрахима Конате откри още в деветата минута - трети негов гол с глава след центриране в рамките на броени дни, а Садио Мане удвои в 17-ата минута след груба грешка на вратаря Зак Стефан.

Сенегалецът Мане оформи класиката в 45-ата минута.

Джак Грийлиш върна надеждите на „гражданите“ с попадение в 47-ата, а Бернардо Силва доближи шампионите на само гол от продължения в 90-ата минута, но това се оказа недостатъчно, въпреки че Сити имаха две ситуации, в които можеха да стигнат до ключовия изравнителен гол.