Световният шампион триумфира в Лигата на нациите след победа срещу Франция

• лигата на нациите-
  • испания-
  • женски футбол

Испания продължи доминацията си във футбола за дами

Световният шампион Испания продължи доминацията си във футбола за дами, след като националният отбор на страната спечели първото издание на Лигата на нациите с победа с 2:0 на финала срещу Франция.

Испанките доминираха в двубоя от началото до края, а французойките създадоха само няколко положения през първото полувреме. Носителката на приза за най-добра футболистка за 2023 г. Айтана Бонмати даде преднина на световните шампионки в 32-та минута, а Мариона Калдентей оформи крайното 2:0 в 53-ата.

Германия пък завърши на третото място, след като спечели с 2:0 в малкия финал срещу Нидерландия с попадения на Клара Бюл и Леа Шулер. Така германките, испанките и домакините от Франция спечелиха европейските квоти за Олимпиадата в Париж.