Отидете към основна версия

3 616 14

Емануил Йорданов пред ФАКТИ: Акциите срещу купения вот отклониха вниманието, за да си пазарува някой спокойно (ВИДЕО)

  • емануил йорданов-
  • акции-
  • купен вот-
  • внимание-
  • отклоняване-
  • пазаруване

В крайна сметка никой не си спомня, че преди 15 години, когато ГЕРБ взеха властта, те бяха партия, идваща от структурите на МВР, коментира бившият вътрешен министър 

Снимка: ФАКТИ

Показните акции срещу купения вот сякаш отклониха, до някаква степен, общественото внимание, за да може някой да си пазарува спокойно. Доста години наблюдавам тези процеси в България. Бил съм и пряк участник в тях. Защитник на купувачи на гласове към този момент не съм бил, защото тези дела не са чак толкова много.

Това коментира в студиото на ФАКТИ пред Лили Маринкова адв. Емануил Йорданов, който е бивш вътрешен министър, по повод шумните акции на силовото ведомство срещу търговията с вот преди отминалите вече парламентарни избори. Той коментира и какъв е развоят на делата срещу купения вот. Ето и още от анализа на адв. Йорданов:

Виждали сме как доста длъжностни лица, включително и министри, бягат от конкретния отговор за кого купуват гласове лицата, които са уличени в извършване на съответните престъпления.
Бойко Рашков и Иван Демерджиев- говорим за двама юристи, които имат съвсем различен поглед към темата за борбата срещу купения вот. И това е част от един много стар спор дали министърът на вътрешните работи трябва да бъде юрист или трябва да бъде оперативен работник.
Според мен, когато министърът е бивш оперативен работник, ние имаме двама главни секретари на МВР. И липсва министър. Липсва гражданският контрол, липсва различният поглед върху нещата. Липсва и конкретната идея да се защити закона на първо място.

Дълго време в МВР за министри бяха определяни хора, които са вътре от системата. Което беше, донякъде, заиграване със служителите. Едва ли не "Даваме ви вашия човек, той си е един от вас". В крайна сметка никой не си спомня, че преди 15 години, когато ГЕРБ взеха властта, те бяха партия, идваща от структурите на МВР. И въпреки това, по времето, когато ГЕРБ управляваше МВР, имахме най-сериозните протести на полицаи срещу положението, което те имат в министерството.
Не зная дали Калин Стоянов ще бъде депутат. Направи ми впечатление, че той е включен в две листи- едната е София- област. Там не си спомням ДПС да е имало някакви сериозни успехи. Включително и със специфичните методи на агитация, които използват.

Преди години се шегувах, че когато уволня високопоставен служител на министерството, по това къде той отива да работи, мога да си направя сметка за кого е работил, докато е бил в министерството.

Пеевски съвсем не си е губил времето, докато беше един от председателите на ДПС. Очевидно е успял да обърне в своя полза част от ръководството на местните активи. Това му води резултати по места. Аз лично не съм краен оптимист за неговото политическо бъдеще. Въпреки всичко електоратът на ДПС е много силно разделен. И това, с което той разполага, според мен, не би му позволило да бъде някаква значима фигура в българската политика занапред. Освен това Бойко Борисов е показал, че има умението, понякога макар и късно, да се отърве от тези хора, които му тежат като увреждащи рейтинга - и неговия собствен, и рейтинга на партията му.

Още от анализа на Емануил Йорданов - вижте във Видеото

Поставете оценка:
Оценка 4.6 от 14 гласа.

Свързани новини