Отидете към основна версия

7 365 25

Война за наследството на великия Наим Сюлейманоглу

  • наим сюлейманоглу-
  • турция-
  • щанги-
  • вдигане на тежести

Медалите на легендарния щангист не са открити в дома му

Снимки: БГНЕС/ЕРА

Близо 2 години след кончината на легендарния щангист Наим Сюлейманоглу (на 18 ноември 2017 г.) не спират съдебните спорове за наследството му.

По искане на дъщерите му Сезин и Есен Сюлейманоглу е било извършено претърсване в жилището на щангиста, за да бъдат намерени 13 броя негови медали от световни и европейски първенства.

Преди това дъщерите обвиниха чичо си Мухаррем, че е присвоил медалите на брат си и ги е предоставил на продуцента, който снима филм за Наим. Според дъщерите сред 13-те медала в неизвестност са и 3-те олимпийски медали на баща им.

От продуцентската компания обаче отрекоха и обявиха, че при заснемането са използвали макети на медалите.

Адвокатът на дъщерите Азиз Демир заяви, че на 3 октомври е било извършено претърсване от съдебен екип в апартамента в Бююкчекмедже, който Сюлейманоглу обитаваше приживе. Присъствали и адвокатката на японската дъщеря на Наим, Секаи Мори, и експерти, назначени от съда. Били претърсени шкафовете, чекмеджетата, касата, мазето, но медалите не били открити.

"Жилището на Наим намерихме в крайно запуснат вид. Много от купите и грамотите бяха разпилени по пода и изпочупени. Не се откриха следи от 13-те медала, за които дъщерите сигнализираха, че са присвоени. Отворихме касата, чийто ключ беше върху нея, но тя беше празна", каза пред турски медии Демир.

По думите му, ще бъде повдигнат иск пред прокуратурата срещу лица, за които се смята, че имат ключове от апартамента.

"Знаем, че в този апартамент беше настанена майката на покойния. След това тя замина за България и научихме, че някои от приятелите на покойния щангист притежавали ключове от апартамента, че са влизали и излизали. Прозорците на апартамента бяха оставени отворени", каза адвокатът.

"Непростимо е медалите на щангиста да бъдат търсени по този унизителен за паметта му начин, те трябва да бъдат предадени на държавните институции и да бъдат изложени в музейна сбирка, а не да обикалят по разни продукции", допълни Азиз Демир.

Поставете оценка:
Оценка 3.6 от 5 гласа.

Свързани новини

Новини по държави: