Неведнъж сме ви разказвали за проектите на българското тунинг студио Vilner. Любопитното сега е, че то отвори клон и в Китай. Разгънатата площ на работилницата е 1.4 декара, като в това число влизат специалната арт секция, както и шоурумът за четири автомобила. На този етап в новото ателие работят 23 души, като тенденцията е те да се увеличат.
От компанията се похвалиха и със самия дизайн на студиото в Китай. Поставките представляват компресирани до плътни блокове коли. Дамска чанта с педантично извезана на ръка кожа, в съседство с ръчно изрисувана мотоциклетна каска, достойни за художествена галерия допълват арт интериора на помещението.
Неслучайно е и мястото, на което е разположено представителството на Vilner – Your stile inside. То се намира в непосредствена близост до огромен автомобилен комплекс, в чийто състав влизат изложбените зали на световни марки от бранша, като Brabus и Mansory. Едновременно с това сградата е позиционирана леко встрани, заради вдъхновяващата атмосфера и работното спокойствие на прилежащата гора.
Уникалната атмосфера на мястото дава среща на ноу-хауто на Vilner, с древни китайки техники и течения, от които се раждат подвижни произведения на изкуството. Явен пример за това е един от първите завършени проекти на филиала - мотоциклетът Harley-Davidson. Машината е ръчно изрисувана в китайски стил, работа отнела на майстора няколкостотин часа. Резервоарът е получил шапка със златен обков, а главите на болтовете са покрити с гилзи от благороден метал.
С прерязването на лентата от Атанас Вилнер, Art Studio Vilner – Пекин вече бе готово с четири проекта. Гореспоменатият мотоциклет, Mercedes-Benz SL, MINI Cooper Cabrio, както и Jaguar XJ. Последният бе получен от първия клиент на церемонията по откриването. Стойността на изработката на британската лимузина е 200 000 юана (над 28 000 евро, без самия автомобил), като колата е издържана със смелата интериорна комбинация от млечно синьо и кафяво.
Близо сто представители на местните медии, заедно с хора от автомобилния бранш и арт средите, присъстваха на своеобразния балкански фестивал, съпроводен с народни танци и типично български подаръци - истински повод за национална гордост, който за съжаление не бе уважен от Пламен Шукюрлиев, посланикът на България в Пекин.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.