Бизнесменът Румен Гайтански днес се предаде доброволно. Той е задържан за 72 часа.
"Въпросът е защо сега се прави и дали Гайтански, докато го търсят няколко дни, не се е разбрал с когото трябва. Дават се пари на определени хора. В текущия мандат на ръководството на ББР беше учреден обществен съвет, в който и ние участваме. Той има възможността частично да хвърля по едно око на нещата, които се случват там. Това е прилична стъпка", коментира президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов в "Денят ON AIR".
Използват ли се институциите като политическа бухалка?
"В един случай са бухалка, в друг случай са хранилка. В този случай с ББР очевидно е било хранилка. Сега е възможно от другата страна да се обърне бухалката. Сменят се господарите. При това, което се случва в ББР, или нещата трябва да се променят, или тази банка е безсмислена. Ако банката бе имала по-дълъг живот, вероятно списъкът на хората щеше да е по-дълъг", анализира той.
Казусът с "Боташ"
Представители на "Булгаргаз" и турската компания "Боташ" проведоха пореден кръг от преговори по отношение на сключеното споразумение между двете търговски дружества.
"Не мога да допусна, че има позитивна прогноза за "Булгаргаз". "Булгаргаз" е систематично мачкано предприятие и очевидната идея на някои е това предприятие да бъде избутано от пазара. Не е наред нещо с подредбата на държавата ни. Демокрацията никога не се е случвала лесно. Обществената подредба е несправедлива", заяви Манолов пред Bulgaria ON AIR.
Водната криза в страната се задълбочава
"Стана топло и се появиха всичките пороци на безгрижието. Навремето имало по една чешма в селата, после във всеки дом. В България има около 3000 язовира, от които голяма част са оставени. Имаме проблеми и с пречиствателни станции. Две са местата, където има капацитет - енергетиката и регионалното развитие. В земеделието голямата част от язовирите са раздадени на концесия и разни хора. Степента на отговорност не е толкова голяма", обобщи Манолов.