6 318 28

Инфарктен финал с кола за сигурност и обрат в последната обиколка за титлата във Formula 1

Подобно състезание едва ли някой се е надявал дори да види

Шампионатът във Formula 1 официално приключи с една от най-големите драми в историята на състезанието, а победата отиде в ръцете на пилота на Red Bull Макс Верстапен в последната обиколка и то след кола за сигурност в решителните кръгове.

Инцидентът на пистата на практика реши състезанието, тъй като Люис Хамилтън имаше аванс от повече от 10 секунди малко преди края, но колата за безопасност остави само обиколка и половина в състезателен формат и то при условие, че гумите на Mercedes бяха с близо 30 обиколки по-изнесени от тези на Red Bull.

Нидерландецът официално пресече финалната линия след 1:30:17.345, което бе с 2.256 секунди пред прекия му конкурент за титлата.

В крайното класиране Макс вече има 395,5 точки, а след него Люис остана на 387,5.

В отборната надпревара Mercedes спечели с 587,5 точки срещу 559,5 точки за Red Bull Racing Honda. Ferrari остана на трето място с 307,5.