Вземете 50% отстъпка за хостинг от

Дженаро Гатузо: Боли да загубим по такъв начин

1 Април, 2026 08:29 1 216 5

  • италия-
  • дженаро гатузо-
  • босна и херцеговина-
  • футбол-
  • мондиал 2026

"Скуадра адзура" ще пропусне трето поредно световно първенство

Дженаро Гатузо: Боли да загубим по такъв начин - 1
Снимка: БГНЕС

Селекционерът на Италия Дженаро Гатузо не скри разочарованието си след загубата с дузпи от Босна и Херцеговина. Това означава, че "Скуадра адзура" ще пропусне трето поредно световно първенство. Специалистът заяви, че го боли от тази загуба, но въпреки това похвали отбора си за себераздаването, особено с човек по-малко.

„Тези момчета не заслужаваха такъв край – не и след цялото това раздаване, любов и непримиримост. Имахме три чисти положения, а повечето от техните центрирания дори не ни притесниха. Гордея се с момчетата си. Ако днес ме прободете с кама, капка кръв няма да изтече – изцеден съм до последно. Този мач беше важен за целия италиански футбол и боли да отпаднеш по такъв начин“, заяви Гатузо.

Той отказа да се оправдава със съдиите, като освен това се извини на италианския народ за този провал.

„Не искам да говоря за съдията или за каквото и да било друго – днес всичко беше честно, това е футболът. От дълги години съм в тази игра, празнувал съм победи, но съм бил и смазван, както днес. Трудно е обаче да преглътнеш подобно нещо. Самият аз бях изненадан от огромното сърце и решителност, които момчетата показаха днес. Бяхме под обсада, борехме се в окопите. И въпреки това, ето ни пак – говорим за това как отново не успяхме да се класираме за Световното първенство. Лично се извинявам за това, че не успяхме, но тези момчета дадоха абсолютно всичко от себе си", каза още специалистът.

Накрая той коментира и бъдещето си начело на националния отбор.

„Миля, че днес не е моментът да говорим за моето бъдеще. Важното беше да се класираме на Световното. Гледаме представянето си, но боли. Разочаровани сме,“ завърши Гатузо.


Поставете оценка:
Оценка 4 от 4 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Фен

    5 1 Отговор
    ФИФА ОЩЕТЯВА ЕВРОПА КАТО ДАВА ПОВЕЧЕ КВОТИ ЗА ДРУГИ КОНТИНЕНТИ.ЖАЛКО Е ОТБОРИ КАТО ИТАЛИЯ,ДАНИЯ И ПОЛША ДА НЕ СА НА СВЕТОВНО ,А ЩЕ ИМА ДОСТА СЛАБИ ОТБОРИ ТАМ

    Коментиран от #3

  • 2 Разбирач

    1 0 Отговор
    Да му мислят тези, които сложиха провален треньор в Хърватска на чело на националния
  • 3 Възраждане

    4 1 Отговор

    До коментар #1 от "Фен":

    Прав си. Скоро и Соломонови острови ще играе на световното, а ние ще гледаме по телевизията и ще си спомняме с умиление за САЩ 94
  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Радомир

    0 0 Отговор
    За мен пак закономерно, първенството на Италия 50%афроамериканци, от кде ли не,без да ясни години,не се развива юношески и младежки формации,за съжаление и при нас същата картина,така че няма да има силен национален отбор .Водача слаб инфантилно, беззъб безидеен отбор Интер, треньора учи още,екипа слаб, малоумния Коларов, с резила със Фиорентина,каза че ,,отбора,, бил страхотен,явно друг мач гледал, пусни английско или испанско е това е футбол.
    Италия заслужаваше да бъде унижена