• бундеслигата
Дортмунд и Байерн без грешки в Бундеслигата - 1
Снимки: БТА/АП

Борусия (Д) и Байерн (М) спретнаха нова наказателната акция в Бундеслигата.

Дортмундци отчаяха с 6:0 на своя "Сигнал Идуна Парк" Дармщат 98 в мача между двата тима от 3-ия кръг на германския шампионат.

Гонсало Кастро заби две попадения (7', 78') , а по едно добавиха Адриан Рамос (48'), Кристиан Пулишич (54') и резервите Себастиан Роде (84') и Емре Мор (88').

След тази победа Борусия има 6 точки и заема четвърто място в класирането, докато Дармщат остава с 3 и е 13-и.

Така след като преди броени дни Борусия помете с 6:0 като гост Легия в Шампионската лига, сега вече тимът може да се похвали с 12 отбелязани гола за последните си два двубоя.

В същото време, големият съперник за трофея в германския елит - Байерн (М), също показа класа и закономерно продължи 100-процентовата си победна серия от началото на сезона във всички турнири.

Баварският гранд надви съседите от Инголщат 04 с 3:1 след обрат. Гостите поведоха още в 8-ата минута чрез Дарио Лескано, но Роберт Левандовски изравни набързо след само четири минути.

Успехът стана факт след две попадения, дошли през второто полувреме, дело на Чаби Алонсо и Рафиня.