• фъргюсън-
  • майкъл оуен
Сър Алекс: Бербатов беше фантастичен - 1
©ЕРА/БГНЕС

Димитър Бербатов се разписа с първо попадение от повече от половин година при победата на Манчестър Юнайтед при гостуването на четвъртодивизионния Алдършот Таун в двубой от 4-ия кръг за Купата на Лигата.

Срещу Алдършот сър Алекс Фъргюсън заложи на експериментален състав на Юнайтед с няколко опитни играчи, включително Бербатов, Неманя Видич и Майкъл Оуен.

Бербатов откри резултата в 15-та минута с точен удар, завършващ многоходова комбинация на "червените дяволи", след пасове на Том Клевърли и Парк Джи-Сунг. Това е първото попадение на Бербо от 9 април 2011, когато се разписа при домакинската победа с 2:0 над Фулъм във Висшата лига.

Алекс Фъргюсън този път оцени по достойнство играта на българина: "Бербатов направи фантастичен мач и вкара страхотен гол, затруднява ме в избора ми на състав за следващия мач". Друг футболист, "затрудняващ" мениджъра на Юнайтед бе Майкъл Оуен, който също записа гол на сметката си.

"Майкъл Оуен вкарва всеки път, когато играе. Няма как да го игнорираш, той е абсолютен професионалист. Имаме невероятен състав, затова днес пуснах тези, които имаха нужда от мачове. Всички се справиха добре. Радостно е, че Том Клевърли се завърна, а Видич изигра 90 минути, от които имаше нужда", сподели сър Алекс.

В 41-а минута Бербатов подаде отлично към Майкъл Оуен, който от 12 метра покачи резултата на 2:0. Веднага след почивката Валенсия узакони победата със страхотен шут от почти 30 метра, съобщава БГНЕС. С успеха си с 3:0 като гост Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финалите за Карлинг Къп.