Новини

Милан най-накрая взе 3 точки след драма с Дженоа

Пепе Рейна се превърна от грешник в герой след като спаси дузпа в последната минута

Публикувана: 6 Октомври, 2019 11:26
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 379

Милан обърна Дженоа като гост в мач от 7-и кръг на италианската Серия "А". Срещата се превърна в трилър с два червени картона и две дузпи.

Дженоа излезе напред в резултата в края на първото полувреме, след като Шьоне стреля от пряк свободен удар, а Пепе Рейна не успя да улови топката и тя влезе в мрежата му. Точно преди почивката резервата на "грифоните" Рикардо Сапонара получи червен картон за протест от скамейката.

С две смени на почивката Милан живна. Още в 51-ата минута Ернандес направи пробив до аутлинията и от изключително малък ъгъл промуши топката във вратата за 1:1. Едва две минути след това Бираски игра с ръка в собственото си наказателно поле. Главният съдия с помощта на VAR отсъди дузпа в полза на "росонерите". Кеси успя да я превърне в гол, Бираски пък получи директен червен картон.

В 79-ата минута численото равновесие се възстанови, след като Давиде Калабрия също беше изгонен заради втори жълт и съответно червен картон за фаул срещу Куаме.

В 89-ата минута главният рефер отсъди и дузпа в полза на Дженоа за фаул на Рейна срещу Куаме. Шьоне обаче този път не успя да преодолее Рейна и Милан си тръгна с ценни три точки.

В класирането преди изиграването на останалите мачове Милан е с 9 точки на 11-ото място, докато Дженоа е на предпоследното с 5 точки.