Всички резултати от днешните срещи от квалификациите за Евро 2020

• холандия-
  • белгия

Белгия разби Сан Марино с 9:0

Всички резултати от днешните срещи от квалификациите за Евро 2020 - 1

Поредната серия мачове от квалификациите за Евро 2020 се изиграха днес - цели 10 двубоя.

Холандия записа очаквана, но трудна победа при домакинството си на Северна Ирландия. Гостите поведоха в резултата в 75-ата минута чрез Джош Мадженис, но "лалетата" изравниха в 81-вата с попадение на Мемфис Депай. В 90-ата минута Де Йонг изведе холандците напред, а крайното 3:1 оформи Депай в 94-ата минута. По-рано през деня в другата среща от групата Беларус и Естония направиха 0:0.

В група "Е" Хърватия записа класически успех над Унгария. Модрич се разписа за 1:0 в 5-ата минута, а с два гола на Петкович в 24-ата и 42-рата световните вицешампиони се добраха до класиката в тази среща.

Другите отбори с амбиции за едно от първите две места в групата са Словакия и Уелс. Двата тима завършиха 1:1. Муур в 25-ата минута изведе гостите напред в резултата, а Куцка в 53-ата вкара за 1:1.

В група "G" Австрия удари Израел с 3:1 (0:1 Захави (34), 1:1 Лазаро (41), 2:1 Хинтерегер (56), 3:1 Забитцер (88)), а Северна Македония записа успех с 2:1 срещу Словения след два гола на Елмас в 50-ата и 68-ата минута. Точен за гостите бе Иличич в 95-ата минута от дузпа.

Водачът Полша пък надви Латвия с 3:0. Хеттрик за поляците реализира Левандовски в 9-ата, 13-ата и 76-ата минути.

В Група "I" Белгия разби Сан Марино с 9:0. Лукаку вкара два гола (28,41), а останалите бяха дело на Шадли, Броли, Aлдервейрелд, Тилеманс (45), Бентеке (79), Вершарен (84-дузпа) и Кастане (90).

Русия пък не пожали Шотландия и победи с 4:0. И четирите попадения в мача паднаха през втората част. Дзюба в 57-ата откри резултата, а Оздоев в 60-ата покачи на 2:0. В 70-ата Дзюба вкара своя втори гол в мача за 3:0, а крайния резултат оформи Головин в 84-ата минута.

Кипът пък победи Казахстан с 2:1 като гост след пълен обрат. Йерланов откри в 34-ата минута, но Сотириу в 73-ата и Йоану в 84-ата донесоха успеха на кипърци.