Кениец спечели 36-ия лекоатлетически маратон на София

Мароканецът Юсеф Сбаай остана втори със същото време

Публикувана: 13 Октомври, 2019 14:24
4 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 879

Кениецът Хосей Туей спечели 36-ия лекоатлетически маратон на София. Туей триумфира по класическата дистанция от 42,195 км на новото трасе по улиците на българската столица с 2:15.59 часа.

Той изпревари във финален спринт мароканеца Юсеф Сбаай, който завърши със същото време.

Трети стана Алемайеху Лема от Етиопия с 2:16.58 минути.

Освен паричната премия от 8 хиляди лева за успеха си в София днес, Туей заработи и специалния бонус от 20 хиляди лева, след като през този сезон спечели и трите маратона от веригата "Бягането като начин на живот", след победите си в Стара Загора на 31 март и във Варна на 12 май.

В маратона на София се включиха над 5 хиляди бегачи от 52 страни в четирите дисциплини - масов старт, 10 километра, полумаратон (21.1 километра) и по класическата маратонска дистанция от 42,195 км, в която стартираха над 550 души.