• боржил-
  • автогол-
  • олайнка
Барселона потрепери, но се справи със Славия - 1

Испанският шампион Барселона спечели трудно с 2:1 при визитата си на аутсайдера Славия в чешката столица Прага и оглави класирането в предварително считаната за най-тежка група F след третия кръг. В другия мач от тази група Интер срази у дома Дортмунд с 2:0.

Лионел Меси (3) изведе каталунците напред в резултат след асистенция на Артур. В 20-ата минута чехите имаха шанс, но Тер Щеген спаси. Пропуски пред вратата на Славия пък направиха Гризман и Суарес. Последваха силни минути за домакините, които пропуснаха на два пъти да изравнят, след като Тер Щеген отрази удари на Масопуст.

След почивката Славия изравни чрез Ян Боржил (50) след пас на Масопут, но радостта на чехите бе твърде кратка. Седем минути след гола при центриране на Меси в наказателното поле на домакините Луис Суарес засече топката от малък ъгъл и се стигна до автогол на Петер Олайнка за 1:2.

До края на мача домакините не се предадоха и също като гостите продължиха да търсят гола, но нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си. В добавеното време Олайнка отправи удар отблизо, но Тер Щеген спаси.

След успеха си Барселона е на върха в групата със 7 точки. Славия е на последното място само с 1 точка.