Арсенал изпусна два гола аванс срещу Кристъл Палас

• миливойевич-
  • аю

Двата тима завършиха наравно - 2:2

Арсенал изпусна два гола аванс срещу Кристъл Палас - 1

Арсенал се издъни у дома и завърши 2:2 с Кристъл Палас в лондонския сблъсък от десетия кръг на английската Висша лига.

„Топчиите“ взеха комфортен аванс с голове на Сократис Папастатопулос (7) и Давид Луис (9) още в началото, но го изтърваха. Сърбинът Лука Миливойевич (32-дузпа) намали още преди почивката, а малко след нея Джордан Аю (52) изравни след пас на Маккартър. До края на мача „артилеристите“ опитаха натиск в търсене на трите точки, но нито те, нито „орлите“ успяха да реализират някое от положенията си. Така в крайна сметка се стигна до подялба на точките.

След ремито Арсенал остава пети с 16 точки и вече на 4 от четвъртия Челси и третия Лестър, а Кристъл Палас е шести с 15.