• роналдо-
  • червен картон-
  • бонучи-
  • куаме

Кристиано Роналдо донесе успеха на своя тим над Дженоа след точно изпълнена дузпа в 96-ата минута

Ювентус с инфарктна победа в Италия - 1

Шампионът на Италия Ювентус се върна на върха в Серия А след трудна победа у дома с 2:1 над Дженоа в двубой от междинния 10-и кръг на Серия А. В герой за торинци за пореден път се превърна Кристиано Роналдо, който изработи и реализира дузпа в добавеното време на мача. И двата отбора доиграха мача с по 10 души, след като набързо през втората част бяха изгонени Касата от Дженоа и Рабио от Ювентус.

Леонардо Бонучи даде аванс на тима от Торино в 35-ата минута, но след грешка в отбраната Дженоа върна равенството в 41-ата чрез Куаме.

Двубоят вървеше към своя край, когато в 93-ата минута Роналдо взе нещата в свои ръце и донесе победата на "Старата госпожа". Минута по-рано той вкара гол, но след намеса на VAR попадението правилно бе отменено заради засада.

Така Ювентус събра 26 точки и измести от върха Интер, който остана втори в 25.