• купа на лигата-
  • ливърпул-
  • арсенал-
  • отказване

Юрген Клоп заплаши, че ако не се намери подходяща дата за изиграването на следващия мач, "мърсисайдци" могат да спрат участието си

Ливърпул напуска Купата на Лигата? - 1

Ливърпул е заплашен със служебна загуба на четвъртфиналите на Купата на Лигата, след като достигна до тази фаза с драматична победа над Арсенал след дузпи и 5:5 в редовното време.

След края на мача мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп изрази притесненията си, че мачовете от четвъртфиналите на турнира съвпадат с участието на „червените“ на Световното клубно първенство в Катар през декември.

Клоп беше категоричен, че при невъзможност да се премести срещата от Купата на Лигата за друга дата, то Ливърпул ще трябва да откаже участие в турнира. Това означава, че съперникът на тима от „Анфилд“ в следващата фаза може да получи служебна победа.