България (U19) допусна загуба от Турция (U19)

• отбори до 19 години

Младежите ни допуснаха пълен обрат на турците

България (U19) допусна загуба от Турция (U19) - 1
Снимка: БФС

Юношеският национален отбор до 19 загуби с 1:2 на Турция в последния си мач от Група 1 на първите квалификации за Евро 2020.

Въпреки допуснатата загуба нашият тим се класира за елитния кръг на квалификациите, след като записа две победи в първите си два мача.

Турция зае първо място в групата, а България втората позиция, като по този начин и двата отбора ще играят в следващата фаза.

Срещата започна отлично за българския тим и нашите момчета поведоха още във втората минута. Автор на попадението бе Филип Кръстев.

Във 2-ата минута на мача България излезе напред, след гол на Филип Кръстев. Още В 10-ата минута обаче - домакините изравниха. Атакан Гюндюз вкара от дузпа за 1:1. В 28-ата минута на срещата Турция сътвори пълен обрат след гол на Вейсел Юнал и така до края на мача резултатът остана непроменен.