• сократис папастатопулос-
  • пепе

"Артилеристите" спечелиха с 2:0 дербито от 21-ия кръг на Висшата лига

Арсенал се разправи с Манчестър Юнайтед - 1

Арсенал записа първа победа под ръководството на новия си мениджър Микел Артета в третия му мач начело и се наложи с 2:0 над Манчестър Юнайтед в дербито от 21-ия кръг на Висшата лига. Досега испанецът имаше хикс с Борнемут като гост (1:1) и загуба с 1:2 у дома от Челси.

Никола Пепе изведе "артилеристите" напред в 8-ата минута, а Сократис удвои в 42-ата. През втората част темпото на игра спадна, а Юнайтед пропусна златен шанс да намали резултата, но Андрес Перейра пропусна. До края "артилеристите" отпаднаха физически и играха предимно в контраатака, но съперникът им не се възползва.

С първия си успех от близо месец (три равенства и две загуби) Арсенал стигна до десетата позиция, а Манчестър Юнайтед остана на петата позиция на 5 точки зад Челси и зона Шампионска лига.