26 Януари, 2020 20:05 1 127 4

ЦСКА се изложи и срещу японци

• цска

"Червените" отстъпиха с 0:1

ЦСКА загуби и втората си контрола в Марбея, Испания след поражение с 0:1 от Шонан Белмаре, предава dsport.bg. В първата си контрола в Испания „армейците“ загубиха тежко с 0:5 от Нюрнберг. За втори пореден мач ЦСКА не успя да отбележи гол.

През изминалия сезон японският Шонан съумя да се спаси от изпадане след бараж. В редовния сезон тимът завърши 16-и в класирането на японската Джей лига от 18 отбора общо. По-рано през деня японците изиграха още една контрола, но в нея участваха резервите на отбора.

През първата част на мача ЦСКА изпусна няколко добри шанса да реализира. В заключителните минути на срещата си пролича умора във футболистите в червено и Шонан успя да се възползва по най-добрия начин, повеждайки с 1:0. До края българският тим не успя да изравни и допусна второ поредно поражение. Български фенове не присъстваха на стадиона в Марбея, но японците бяха подкрепени от своя агитка.Следващ съперник на „армейците“ е южнокорейският шампион Чонбук Моторс.

Денис Давидов изпусна златен шанс да отбележи в 29-ата минута. Али Соу отне топката в противниковото наказателно поле и успя да намери руския си съотборник в наказателното поле. Футболистът на "армейците" бе оставен непокрит, фронтално срещу вратата, но не успя да намери добре топката и ударът му бе безкрайно неточен.

До почивката двата отбора не успяха да застрашат вратата на своя опонент и футболистите оставиха развръзката за вторите 45 минути.

Малко след подновяването на играта японците имаха чудесен шанс да открият резултата. Хирозаки Ишихара центрира отдясно. В наказателното поле Шибата засече с глава, а топката мина близо покрай десния страничен стълб на вратата на ЦСКА.

Отговорът на „армейците“ дойде след няколко минути. Али Соу се пребори за топката пред наказателното поле на Шонан. Последва изстрел на Едвин Джеси, който обаче бе неточен.

В 55-ата минута топката срещна ръката на Наоки Ишихара в наказателното поле на японците. Футболистите на ЦСКА поискаха дузпа, но съдията не отсъди такава. Три минути по-късно Едвин Джеси повали в наказателното поле Юто Ивасаки, но 11-метров наказателен удар отново не бе отсъден.

Японците все пак излязоха напред в резултата в 71-вата минута. След късо изпълнение от ъглов удар топката бе центрирана отдясно. Кейсуке Сака бе изпуснат от Жеферсон и той успя да реализира с глава за 1:0.

Десет минути преди края Цукаса Умесаки стреля от далечно разстояние, но Густаво Бусато успя да плонжира и предотврати второ попадение в своята врата.

Секунди преди края Томи Юрич бе фаулиран на границата на наказателното поле. Греъм Кери изпълни прекия свободен удар. Топката кацна върху напречната греда и излезе в аут. Късметът определено покри японците в ситуацията.

Така срещата завърши при резултат 1:0 в полза на Шонан и ЦСКА инкасира втората си загуба в контролите преди пролетния дял от сезона.

Милош Крушчич съвсем логично ротира своя състав. Цели 90 минути изиграха само трима "червени" футболисти - Петър Занев, Валентин Антон и Жанио Бикел. За този двубой Милош Крушчич не използва Кристиян Малинов, Тиаго Родригес и Рубен Пинто, които получиха почивка.

ЦСКА - Шонан Белмаре 0:1

0:1 71' Кейсуке Сака

Ето и титулярният състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (46' Густаво Бусато), 19. Иван Турицов (46' Пламен Гълъбов), 25. Раул Албентоса (67' Божидар Чорбаджийски), 11. Петър Занев, 18. Брадли Мазику (67' Жеферсон), 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 23. Едвин Джеси (67' Греъм Кери), 7. Денис Давидов (46' Евандро), 14. Вив Соломон-Отабор ( 72' Ахмед Ахмедов), 22. Али Соу (67' Томи Юрич)

Резерви: 1. Илия Шаламанов, 3. Жеферсон, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Ахмед Ахмедов, 6. Рубен Пинто, 8. Греъм Кери, 9. Тони Уот, 10. Евандро, 13. Густаво Бусато, 15. Кристиан Малинов, 17. Рафаел Енрике, 20. Тиаго Родригес, 28. Пламен Гълъбов