Божинов поигра 30 минути при загуба на Септември

• канда-
  • николов

Столичният клуб загуби от румънския Фарул (Костанца) с 1:2

Божинов поигра 30 минути при загуба на Септември - 1

Отборът на Септември (София) загуби с 1:2 от Фарул (Констанца) в контролна среща от подготвителния лагер на тима в Турция. Мачът се проведе под непрестанен дъжд и силен вятър. Цезар Гергичано (80) изведе румънците напред, а Бадуил Канда (84) удвои. Владимир Николов (88) върна едно попадение за септемврийци след точно изпълнение на дузпа.

Първото полувреме не предложи атакуващ футбол. Събитията на терена бяха повлияни от силния вятър, а след това и последвалия пороен дъжд, който затрудни двата тима при изграждането на атаки към противниковата врата. Футболистите на Фарул (Констанца) сякаш бяха по-активни и на няколко пъти пробваха за изненадат Валентин Галев. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 61-ата минута в игра се появи Валери Божинов. Пет минути по-късно нападателят можеше да даде преднина на столичани, но ударът му с глава премина покрай дясната греда. При една от малкото си смислени атаки футболистите на Фарул поведоха в резултата. Това се случи в 80-ата минута, в която Цезар Гергичано успя да засече с гърди центриране отдясно. Четири минути по-късно Бадуил Канда отбеляза втори гол във вратата на Септември, останал очи в очи със стража на столичани. В 88-ата минута тимът на Милен Радуканов получи правото да изпълни дузпа за нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Владимир Николов, който хладнокръвно прави топката в центъра на вратата.