24 Февруари, 2020 14:59 1 408 1

Италианец влезе в историята на ЦСКА

• цска-
  • стефано белтраме

27-годишният офанзивен футболист стана вторият италианец с гол за „армейците“ в шампионатен мач

Италианец влезе в историята на ЦСКА - 1

Италианецът Стефано Белтраме изигра само два мача за ЦСКА до момента, но вече влезе в историята на „червените“. Това стана с победното попадение, което вкара за успеха с 1:0 над Ботев (Пловдив) в събота.

Така 27-годишният офанзивен футболист стана вторият италианец с гол за „армейците“ в шампионатен мач. До момента с такова постижение можеше да се похвали само Джузепе Акуаро, който през сезон 2010/11 се разписа три пъти в родния футболен елит – срещу Сливен, Миньор (Перник) и Монтана, припомня „Тема Спорт“. Акуаро има и два гола за ЦСКА в Лига Европа, а Кристиан Тибони - един.

Ако изиграе поне 55 минути в предстоящата среща с Царско село, Стефано Белграме може да стане вторият най-използван италианец от „червените“ в елита. В момента той има 172 изиграни минути, като вече изпревари Тибони (162). Малко пред него са Диего Фабрини (188), Марко Еспозито (192) и Фабрицио Грило (226). Първи в класацията е Акуаро с 1640 минути.