• лудогорец-
  • интер

Българският шампион загуби и на реванша от Интер - този път с 2:1

Лудогорец приключи достойно участието си в Европа - 1

Отборът на Лудогорец приключи тазгодишната си еврокампания, след като отпадна от италианския гранд Интер в Лига Европа. Тази вечер “орлите” загубиха с 1:2 втория мач от 1/16-финалите на надпреварата и след като преди седмица в Разград загубиха с 0:2 с общ резултат 1:4 напускат надпреварата.

Днес пред празните трибуни на “Джузепе Меаца” играчите на Павел Върба в голяма част от двубоя играха равностойно срещу именития си съперник, а през втората част на моменти дори бе и по-активният тим на терена. Българите изиграха по-добър мач от този преди седмица на “Хювефарма Арена” и дори откриха резултата с попадение на Каули Оливейра в средата на първата част. Интер обаче вдигна оборотите и успя да стигне до пълен обрат още до почивката. Кристиано Бираги изравни след грешка на Пламен Илиев, а Ромелу Лукаку с доза късмет донесе победата на италианците.

В петата минута дойде първата опасност в мача. Тогава Лукаку бе оставен сам срещу Илиев след контраатака, но ударът му не бе добър и попадна право в българския вратар. В 22-ата минута Санчес пробва рефлекса на Илиев от дистанция, но стражът изби.

В 26-ата минута "орлите" откриха резултата. Сисиньо центрира отдясно към наказателното поле. Там Каули се пребори с Диего Годин и от малък ъгъл прати топката във вратата.

В 32-ата минута обаче домакините изравниха. Бираги бе изведен в наказателното поле и с плътен шут стреля. Ударът бе в близкия ъгъл на Илиев, но вратарят не успя да се справи и допусна топката да влезе в мрежата му.

В последната минута на първата част Интер стигна до пълен обрат. След една грешка в изнасянето на топката "нерадзурите" организираха бърза атака. Санчес намери Лукаку зад защитата, който стреля с глава. Ударът му бе спасен от Илиев, но падайки на земята белгиецът кълбото се удари отново с главата му и влетя в мрежата.

В 59-ата минута Интер бе близо до трето попадение. Лукаку намери пролука за стрелба през краката на Терзиев, но Илиев успя да докосне топката преди тя да се отбие в лявата греда.

В 67-ата минута резервата Шверчок стреля опасно, след като Лудогорец успя да открадне топката в половината на Интер, но шутът на поляка бе спасен от Падели.

В 83-ата резервата Мавис Чибота стреля много опасно, но топката мина на сантиметри от вратата на домакините.