Край на серията! Намери се кой да победи Ливърпул

• сар-
  • дийни

Изненадващо това бе тимът на Уотфорд, който размаза "мърсисайдци с 3:0

Край на серията! Намери се кой да победи Ливърпул - 1

Ливърпул най-после загуби във Висшата лига. "Червените" бяха разбити с 3:0 при гостуването си на Уотфорд, като така бе сложен край на серията от 18 последователни победи и 44 мача без поражение. Срещата бе от 28-ия кръг на първенството. Исмаила Сар вкара два гола за "стършелите", а едно добави Трой Дийни. Мачът ще се запомни още и с тежката контузия, която получи Жерар Деулофеу.

Мърсисайдци продължават да имат комфортен аванс на върха в класирането. Преднината им пред втория Манчестър Сити е 22 точки.

Червените" изиграха много слабо първо полувреме. Възпитаниците на Юрген Клоп не създадоха чисто голово положение пред вратата на "стършелите". Двете най-интересни ситуации бяха пред вратата на гостите. Изстрел на Деулофеу в 11-ата минута премина на сантиметри над напречната греда.

В добавеното време Алисон излезе, за да пресече едно подаване към Дийни, но не го направи добре, което даде шанс на нападателя да стреля. Този път стражът на гостите изби. Дийни опита добавка, но Ван Дайк догони топката и изчисти.

В 52-ата минута Фостър изби опасен удар на Робъртсън. Две минути след това отбраната на гостите не успя да се справи с един тъч, изпълнен от Масина. Топката стигна до Дукуре, който успя да върне към Исмаила Сар. Последният изпревари Робъртсън и откри резултата.

След час игра Сар вкара втори гол. Дийни изведе с елегантен пас сенегалеца, който прехвърли Алисон за 2:0.

В 66-ата минута страхотен удар на Лалана срещна гредата. В 72-рата минута Александър-Арнолд върна лошо към Алисон, Сар пресече и асистира на Дийни, който окончателно сложи точка на спора в този двубой.

До края на срещата Сар пропусна отлична възможност да вкара своя хеттрик.