• левски-
  • ботев враца-

"Сините" с пети пореден мач без победа в първенството

Левски кръгла нула във Враца, издъни се и срещу Ботев (ВИДЕО) - 1

Левски записа пети пореден мач без победа в първенството. "Сините" завършиха наравно 0:0 при гостуването си на Ботев (Враца). Двубоят бе от 24-ия кръг на родния шампионат.

Столичани се представиха изключително слабо на стадион "Христо Ботев". Възпитаниците на Петър Хубчев почти не застрашиха вратаря Красимир Костов. Гостите бяха видимо уморени след драмата с Лудогорец в четвъртък, но това не оправдава по никакъв начин вялото им представяне днес.

Така Левски събра 46 точки и се изравни с Локомотив (Пловдив) и ЦСКА на второто място във временното класиране.

Първият точен удар в срещата бе в 5-ата минута. Стайн Спиерингс шутира от далечна дистанция, но не затрудни Красимир Костов.

Ботев създаде първата сериозна опасност пред една от двете врати. Даниел Генов бе оставен непокрит от Каргас и нанесе удар с глава в 16-ата минута, но топката мина покрай вратата.

При следващата атака Рейш стреля малко над напречната греда от около 22 метра. Малко след това Владислав Узунов се контузи и бе заменен от Ивайло Михайлов.

В 29-ата минута хубава атака на "зелените" завърши с удар на Зехиров, но Миятович спаси. Десет минути след това Генов бе изведен зад защитата на Левски, но след единоборство с Каргас падна на тревата. Врачани поискаха червен картон за гръцкия защитник, но съдията Георги Давидов даде сигнал играта да продължи.

Минута по-късно Красимир Костов отрази шут на Станислав Костов. В 41-ата минута попадение на Петър Атанасов правилно бе отменено заради засада.

На полувремето Петър Хубчев смени Станислав Костов с Насиру Мохамед. Малко след началото на втората част в игра се появи Мартин Петков на мястото на Станислав Иванов.

След час игра Стайн Спиерингс бе фаулиран на 20 метра фронтално от голлинията. Живко Миланов изпълни отсъдения пряк свободен удар, но прати топката над вратата. Малко след това Найджъл Робърта стреля покрай вратата след центриране на Петков.

В 72-ата минута Генов получи подаване в наказателното поле. Нападателят реши да играе сам, вместо да потърси Том и Миятович спаси удара му.

Три минути след това Ботев получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Генов, чийто удар премина опасно покрай вратата.

В 85-ата минута отново деветката на домакините нанесе удар извън наказателното поле, но и този път на затрудни особено Миятович.