• сърбия-
  • контрола

Съперникът спечели с 2:0

Паднахме от Сърбия в контрола - 1

Юношеският национален отбор на България до 19 години показа по-добра игра, но отстъпи на домакините си от Сърбия и във втората контрола между двата тима, играна на националната футболна база на западната ни съседка. Съперникът спечели с 2:0 с попадения на Стулич и Купусович през втората част.

Тимът на Ангел Стойков изнесе силно първо полувреме, в което пропусна няколко добри възможности да поведе в резултата. Чак след почивката Сърбия успя да изравни играта и да се възползва от един от първите си добри шансове, за да открие в 52-ата минута. Макар и с доста промени в състава, България опита да върне попадението, но отново нямаше шанс пред гола. 10 минути преди края Купусович оформи крайното 2:0.

Съставът на България: 12. Виктор Николов, 2. Александър Ганчев, 4. Християн Петров, 5. Йоан Бауренски, 13. Кольо Станев, 14. Стефан Каменов, 7. Кирил Киров, 11. Кристиан Добрев, 16. Томислав Папазов, 20. Ивайло Иванов, 21. Денислав Ангелов (през втората част в игра влязоха 3. Димитър Жеков, 6. Петър Караангелов, 8. Александър Тодоров, 9. Мартин Смоленски, 15. Мартин Атанасов, 17. Димитър Стоянов, 22. Асен Дончев).