Истанбул Башакшехир излъга Копенхаген с гол от дузпа

• лига европа-
  • копенхаген

Единственото попадение в мача вкара Един Вишча в 85-ата минута

Истанбул Башакшехир излъга Копенхаген с гол от дузпа - 1

Истанбул Башакшехир постигна трудна победа с 1:0 над Копенхаген в първи мач от осминафиналите в Лига Европа. Единствения гол в мача вкара Един Вишча в 85-ата минута от дузпа.

Реваншът е след седмица.

Началото на срещата бе равностойно. В средата на първата част "совите" заиграха по-добре и удариха греда чрез Енцо Кривели. В 33-ата минута опасен удар на Демба Ба срещна гредата.

През втората част темпото значително спадна и двата отбора дебнеха за грешка на съперника. В 70-ата минута Робиньо, който най-вероятно изигра последния си мач за турския клуб, влезе в игра на мястото на получилия контузия Кривели.

Малко след това бразилецът осъществи пробив отдясно и центрира за Ба, който не успя да засече топката във вратата.

В 85-ата минута Истанбул Башакшехир получи дузпа. Варела фаулира окъсващия се в наказателното поле Ба. Зад топката застана Вишча и не остави шансове на вратаря Йонсон.