• серхио рамос-
  • реал мадрид-
  • атлетико мадрид-
  • шампионска лига

Серхио Рамос: След гола във финала срещу Атлетико казах на майка си, че вече мога да умра спокоен - 1

Защитникът на Реал Мадрид - Серхио Рамос си припомни легендарното си попадение срещу Атлетико Мадрид във финала на Шампионската лига през 2014 година. Точно в 92:48 минута при изпълнение на ъглов удар испанецът се извиси над всички в наказателното поле, засече центрирането на Лука Модрич и изравни за 1:1, вкарвайки срещата в продължения. В допълнителните 30 минути "белите" отбелязаха още три попадения и заслужено триумфираха с дългоочаквания десети трофей от ШЛ.

"Изминаха толкова години, а изглежда като вчера. Това промени историята на клуба, защото не бяхме печелили ШЛ отдавна. След тази вечер казах на майка си, че вече мога да умра спокоен", призна Рамос.

"Смятам, че това е най-добрият ми гол, защото е олицетворение на всичко, което чакахме толкова време. Не само аз, ами целият клуб."

"До последно вярвах, че ще ни се отдаде такава възможност. Мечтаех за перфектната топка, която да пристигне при мен и точно аз да изпратя във вратата на Атлетико. Модрич центрира и аз отбелязах. Това не беше гол с глава, а с душа", заяви испанецът.