''Баварците'' спечелиха гостуването си на Унион Берлин

Публикувана: 17 Май, 2020 21:49
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 1165
Снимка: БГНЕС/ЕРА
Оценка 3 от 2 гласа.

Байерн Мюнхен също спечели при рестарта сезона в Първа Бундеслига, налагайки се с 2:0 при визитата си на Унион Берлин в мач от 26-ия кръг.

По този начин баварците запазиха аванса си в класирането пред втория Борусия Дортмунд, който отново е четири точки - 58 са точките на Байерн, а тези на Дортмунд са 54.

Томас Мюлер порази целта още в 19-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада, която бе потвърдена от ВАР системата.

Съдията Бастиан Данкерт свири дузпа за Байерн в 39-ата минута за нарушение на Невен Суботич в наказателното поле на домакините. Наказателният удар бе реализиран от традиционния голмайстор за баварците Роберт Левандовски. По този начин Байерн излезе напред в резултата.

Байерн организира много добра атака в 49-ата минута, в която Томас Мюлер изведе Леон Горецка на отлична позиция, но завършващият удар на халфа не порази целта.

Байерн отбеляза втория си гол в 80-ата минута на срещата. Джошуа Кимих центрира от корнер в наказателното поле на Унион Берлин, където Бенжамен Павар засече топката с глава и я вкара във вратата на Гикиевич.

Унион Берлин можеше да вкара почетен гол в 90-ата минута, но ударът на Феликс Кроос бе отразен от Мануел Нойер.

Байерн е лидер в класирането с 58 точки, а Унион Берлин се намира на дванадесета позиция с 30 спечелени точки.